Använder du fortfarande Internet Explorer 6?
Förbättra din användarupplevelse på lokaldelen.se genom att uppgradera till en senare version av Internet Explorer. Observera, om du inte väljer att uppgradera kan du uppleva grafiska defekter på denna sida.
Ladda nerBo attraktivt hos Orsabostäder. I vår Bobutik har vi ett brett sortiment av boende att hyra. Vi har även möblerade lägenheter som vi kallar gästlägenheter, för kortare eller längre tid om du vill ha ett eget boende under ditt besök, din semester eller vid tillfälligt arbete i Orsa.
Orsabostäder är den största fastighetsägaren i Orsa och ägs av Orsa kommun. Ett nära samarbete med kommunen ger oss möjligheten, i tid och planering, att erbjuda ett boende efter alla olika behov. Nyinflyttade till kommunen, seniorer, barnfamiljer, ungdomar ? alla är vi ute efter olika värden i vårt boende.
Vi har cirka 2 000 boende i 800 bostäder. 50 olika lokaler ingår också i bolaget. Eventuella överskott i bolaget återinvesteras i ombyggnader och renoveringar.
Box 18, 794 21 Orsa
Kopiera länken nedan och klistra in på din hemsida