Uppgradera Internet Explorer!

Använder du fortfarande Internet Explorer 6?

Förbättra din användarupplevelse på lokaldelen.se genom att uppgradera till en senare version av Internet Explorer. Observera, om du inte väljer att uppgradera kan du uppleva grafiska defekter på denna sida.

Ladda ner

Massage & Floatingcentret i Motala

Lasarettsgatan 54, 591 35 Motala
Fax 014-122 03 54
Lämna och läs omdöme för Massage & Floatingcentret i Motala Tupalo.com

Om oss

Vi på Massage och FloatingCentret jobbar med: Thoracal Mobelisering ( Andningsmassage ) enligt Lotorps Metoden. Dessa behandlingar är bra för alla men personer med Astma, Kol eller andra andningssvårigheter märker ofta stora skillnader efter bara några behandlingar.

Vad är Floating? Floating är benämningen när man ligger och flyter i en flyttank i hudvarmt vatten och 30% Epsom-salt, magnesium-sulfat.

Vitsen med att flyta är att man får avkoppling, avstressning och smärtlindring men man kan dessutom erhålla många andra positiva effekter som lindring eller bot för alla former av muskelvärker som whiplash, reumatism, fibromyalgi mm.

Infraröd bastu: Är en behandlingsform för dig som inte tycker om floating eller massage men också ett komplement till dessa.
Detox: Det naturliga sättet att rena kroppen, det är både enkelt och effektivt. Joniseringen hjälper din kropp med utrensning av slaggprodukter och toxiner.

Produkter & Tjänster

Företagsinformation

 

Länka till denna sida

Kopiera länken nedan och klistra in på din hemsida