Uppgradera Internet Explorer!

Använder du fortfarande Internet Explorer 6?

Förbättra din användarupplevelse på lokaldelen.se genom att uppgradera till en senare version av Internet Explorer. Observera, om du inte väljer att uppgradera kan du uppleva grafiska defekter på denna sida.

Ladda ner

Osteopatkliniken

Verkstadsgatan 1 , (mitt emot Volvo), 511 57 Kinna

Om oss

Välkommen till Osteopatkliniken!

Jag heter Mattias Särnbäck och har en mottagning i Kinna och en i Borås. Min karriär inom detta yrke började med att jag studerade till diplomerad massageterapeut (samt certifierad massör) på Axelsons Gymnastiska Institut. Efter ett intensivt halvårs studerande öppnade jag min egen mottagning i Kinna och började arbeta med massageterapeutiska behandlingar. Ett halvår senare, på hösten 2004, började jag studera på Skandinaviska Osteopathögskolan och efter fyra års heltidsstudier blev jag färdigutbildad och fick titeln Osteopat D.O.

Nedan följer en liten presentation av Osteopati och vad en Osteopat kan tänkas behandla, vill du läsa mer kan du besöka: Osteopatskolan eller Osteopatforbundet

Exempel på besvär en Osteopat behandlar:

Belastnings- och idrottsskador
Magbesvär (t.ex. IBS ? stressmage)
Rygg- axel- nackbesvär, akut eller kroniskt
Hälsporre
Hjärtflimmer

Produkter & Tjänster

Företagsinformation

Sökord

    • Ryggbesvär
    • Kiropraktor
    • Kiropraktorer
    • Massage
    • Visa allt...
 

Länka till denna sida

Kopiera länken nedan och klistra in på din hemsida